عابدین خرّم عصر پنجشنبه در نشست فرمانداران استان، افزود: یکی از اهداف دولت در سفرهای استانی این است که پروژه‌های نیمه تمام تا حد امکان تکمیل شود، بنابر این نظام مسائل و مشکلات استان باید به شکلی ارائه شود که تصمیم‌گیری‌های دولت برای رشد و توسعه استان اثرگذاری بیشتری داشته باشد و نگاه‌های جدیدی برای امیدافزایی به وجود آید.
وی ادامه داد: برای تکمیل پروژه‌های مصوب در سفر استانی سال گذشته که ناتمام مانده است، پیشنهاد بودجه متمم ارائه خواهد شد تا این پروژه‌ها در کوتاه ترین زمان ممکن به اتمام برسد و همچنین پروژه‌های جدید نیز برای استان پیشنهاد می شود.
خرم همچنین در خصوص انتخابات مجلس دوازدهم در اسفند ماه امسال، گفت: انتخابات در کشور ماهیت سیاسی، فرهنگی و اجتماعی ملی و فراملی دارد و چهار مولفه مشارکت، امنیت، رقابت و سلامت در برگزاری آن اهمیت بالایی داشته و در همه انتخابات موارد باید در اولویت قرار گیرد.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه مهمترین عامل مشارکت مردم، رضایت‌مندی آنهاست، گفت: اگر مردم رضایت داشته باشند، مشارکت نیز بالا خواهد بود؛ به همین خاطر است که امروز دشمن در صدد آن است که مردم را از آوردن به پای صندوق‌های رای ناامید کند و می‌خواهد به مردم این‌گونه القا کند که حضور و رای دادن آنها بی‌تاثیر است؛ در حالی که انتخابات، انتخاب‌گر و انتخاب‌شونده، عامل زنده بودن و پویایی جامعه است.
استاندار آذربایجان شرقی خطاب به فرمانداران تاکید کرد: به عنوان مجریان انتخابات به هیچ عنوان اجازه ندارید له یا علیه فرد یا جریانی ورود کنید؛ رای مردم امانت است و ما باید از آن پاسداری کنیم.
وی همچنین با تاکید بر اینکه خدمات دولت باید برای مردم تبیین شود، گفت: در ۲ سال گذشته برای ۷۱ هزار نفر در استان شغل ایجاد شده و بیش از ۵۰۰ واحد تولیدی احیا شده و به مدار تولید بازگشته‌ است، همچنین ابرپروژه‌هایی مانند انتقال آب ارس، مس سونگون و ده‌ها پروژه دیگر توسط دولت و بخش خصوصی در حال انجام است و تنها در بخش کشاورزی بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.
خرّم اظهار داشت: در ۱۰ سال قبل از دولت سیزدهم، رشد اقتصادی استان منفی یا صفر بود، اما طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه سال گذشته و امسال رشد اقتصادی به ۶.۳ درصد رسیده که اتفاق بی نظیری است.
استاندار آذربایجان شرقی به موضوع آرد و نان در شهرستان‌ها نیز اشاره کرد و گفت: کاهش سهمیه آرد در شهرستان‌ها و استان به هیچ وجه قابل قبول نیست و نهادهای ذی‌ربط باید این مشکل را حل کنند.
وی اضافه کرد: هماهنگی‌های درون‌دستگاهی باید در حدی باشد که هم‌افزایی و همدلی به وجود آید و از همه توان برای پیشرفت کارها و خدمت به مردم استفاده کنیم.
در این جلسه فرمانداران استان نیز به بیان دیدگاه‌های خود درخصوص مسائل مختلف به ویژه روند پیشرفت پروژه‌های مصوب سفر استانی و برگزاری انتخابات امسال پرداختند و برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز درخصوص مسائل مطرح‌شده توضیحات لازم را ارائه کردند.

دوشنبه 28 خرداد 1403