احمد حمزه‌ زاده روز شنبه ۱۳ اسفندماه ۱۴۰۱ ضمن اعلام این خبر گفت: به دنبال بازدید میدانی استاندار آذربایجان شرقی از محله و درب تاریخی سرخاب و تأکید بر مرمت و رسیدگی اضطراری به این بخش مهم از بافت تاریخی تبریز، اقدامات و برنامه‌ریزی‌های لازم آغاز شد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی ادامه داد: با توجه به اینکه طاق جلوی درب قدیمی سرخاب فروریخته بود، بررسی‌های لازم با حضور کارشناسان حوزه مرمت اداره کل انجام گرفت و عملیات مرمتی از امروز آغاز شد.
حمزه‌زاده اظهار کرد: حراست از بافت تاریخی تبریز و بازار جهانی این کهن شهر از مهم‌ترین اهداف و وظایف این اداره کل است که با لحاظ ضوابط بافت تاریخی اجرا می‌شود، به همین منظور رسیدگی و ساماندهی بخش‌های مختلف این منطقه براساس ضوابط در حال انجام است.

شنبه 12 فروردین 1402


وضعیت نگران کننده آینده شهر / ساخت و ساز غیر مجاز توسط مدیر ارشد شهرداری! | هفتمین نشست رسانه ای "روح اله رشیدی" عضو شورای شهر تبریز صبح پنجشنبه 25 اسفند برگزار شد.              مسئولیت پذیری در برابر منابع طبیعی و احترام به جامعه و حقوق مشتریان | شرکت صنایع پالایشی پترولیوم آذربایجان براساس احترام به محیط زیست و پاسداشت زمین با ایده «فردایی بهتر برای نسل‌های بعد» فعالیت خود را آغاز نمود و در این راستا با ایجاد اشتغال در منطقه کمتر توسعه یافته هشترود ضمن ایجاد توسعه و رفاه باعث کاهش مهاجرت به شهرهای بزرگ شده است.              برگزاری جشنواره نوروزی "تبریز؛ بهشت ماندگار" / وضعیت خوبی داریم | رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز گفت: در حوزه جشنواره نوروزی امسال شرایط ما خاص تر است و باتوجه به این که از 4 فروردین در ماه مبارک رمضان قرار خواهیم داشت، تا سوم فروردین جشنواره "تبریز بهشت ماندگار" را نام گذاری کرده و برنامه های مختلف در مناطق مختلف شهری برگزار کرده و اکنون نیز ادامه خواهد داشت.              پیش‌بینی حضور ۱۰ میلیون زائر نوروزی در مشهد | وزیر کشور گفت: با توجه به پیش‌بینی حضور ۱۰ میلیون زائر نوروزی در مشهد، شورای ملی زیارت تمهیدات لازم را در این خصوص انجام داده است.              اخبار مرتبط

خبرگزاری تبریز اول

آخرین خبر ها


خبرگزاری ایرنا

خبرگزاری مهر

 

Save